Rok Szkolny 2021-2022

„SPORT I ZABAWA” – WYMIANA MIĘDZYSZKOLNA

W dniach 09.06- 16.06.2022r. w Zielonej Górze – Przylepie odbędzie się po dwóch latach przerwy wymiana szkolna uczniów z naszej szkoły oraz szkoły partnerskiej Spreeschule z Cottbus. Tytuł projektu to ” Sport i zabawa”.

W programie wymiany zaplanowano różnorodne zajęcia sportowe, między innymi: turniej ping ponga, bocie, wyjście do kręgielni, parku trampolin, basen. Uczestnicy codziennie będą brali udział w zajęciach kinezyterapii, hipoterapii. Również popołudnia i wieczory będą pełne atrakcji takich jak spacery z kijkami, zajęcia integracyjne w tym: gry stolikowe, warsztaty plastyczne, ognisko, dyskoteka, mini zawody jeździeckie. Koledzy ze szkoły partnerskiej zaplanowali dla nas Dzień Niemiecki.

Wymiana została dofinansowana ze środków PNWM oraz programu INNTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020 projekt pt.: ” Modelowe wsparcie osób niepełnosprawnych i seniorów”.

W obiektywie mojego aparatu- Cztery pory roku

Przez cały rok szkolny nie rozstawaliśmy się z naszymi aparatami. Jesienią, zimą i wiosną na naszych zdjęciach utrwalaliśmy piękno zmieniającej się przyrody, a nasze prace prezentowane były na wystawach w holu szkoły. 13 czerwca 2022 r. odbyło się podsumowanie projektu. Jego uczestnicy otrzymali nagrody z rąk Pani Dyrektor. Przed nami ostatnia pora roku- lato, a wraz z nią upragnione wakacje. Wykorzystajmy więc nasze smartfony podczas wakacyjnych wędrówek, by po powrocie do szkoły podzielić się letnimi zdobyczami zatrzymanymi w kadrze. Życzymy udanych wakacji i pięknych, letnich ujęć.

Kliknij tutaj!

Zapraszamy na kiermasz

Magia niskiej temperatury

W ostatni wtorek 7 czerwca 2022r. uczniowie klas 6B ZT, 6D ZT, 8B ZT, 8D ZT uczestniczyli w pokazach chemicznych ciekłego azotu. Spotkanie zorganizowane zostało przez Stefana Jerzyniaka – doktoranta na Wydziale Fizyki i Astronomii w ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Zielonogórskim.

Żyjemy zdrowo i kolorowo

10 czerwca odbyło się podsumowanie projektu „Żyjemy zdrowo i kolorowo”. Klasy biorące udział w projekcie w ramach zajęć lekcyjnych wykonały m.in. smaczne i zdrowe sałatki, koktajle oraz kanapki. Za promowanie zdrowego odżywiania otrzymały dyplomy i upominki.

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji  z Dnia Nowych Technologii w Edukacji w ZSS nr 1 w Zielonej Górze. 
Ideą DNTE jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej. W tym roku hasłem przewodnim  imprezy szkolnej była ochrona środowiska i dbanie o  planetę Ziemię. 
Nasi nauczyciele przygotowali kilka stanowisk pracy:
-Pracownię gogli VR 
-Stanowisko z laptopami
-Salę z globusem interaktywnym oraz interaktywnymi kolorowankami Quiver
-Stanowisko z planszami AR
-Salę z robotami i planszami do kodowania
-Stanowisko z samochodzikami solarnymi.
Dzień Nowych Technologii w Edukacji jest inicjatywą Ministerstwa Edukacji i Nauki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w imprezie szkolnej. Kliknij tutaj!

Piknik integracyjny z okazji Dnia Rodziny

3 czerwca na boisku szkolnym odbył się piknik integracyjny z okazji Dnia Rodziny. 
Uczniowie z klas 1-3 zet zaprosili swoich rodziców na wspólne spędzanie czasu. Pogoda dopisała i dzieci wspólnie z rodzicami wspaniale się bawili, brali udział w zabawach ruchowych z chustą animacyjną. Można było zrobić pamiątkowe przypinki i sfotografować się w foto-budce „super rodziców”. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zabaw, a rodzicom i dzieciom życzymy wszystkiego najlepszego oraz wielu okazji do wspólnej zabawy.

Rewia Mody

I Rewia Mody w ZSS1 pt. „Ekologia” odbyła się 3 czerwca. Modelki i modele z klas 1-3 oraz 1-6 sp ZET zaprezentowali stroje wykonane z tworzyw ekologicznych. Dziękujemy uczestnikom i publiczności za świetną zabawę.

Zajęcia warsztatowe w Muzeum Ziemi Lubuskiej „Seans w stylu retro”

W piątek, 3 czerwca z dużym zainteresowaniem uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Ziemi Lubuskiej w ramach realizacji działań projektu szkolnego „Młody artysta”. Wraz z Panią przewodnik mieliśmy niebywałą okazję do podjęcia wędrówki w świat przeszłości naszych dziadków i pradziadków poznając w sposób wielozmysłowy dawne przedmioty codziennego użytku. Te wyjątkowe przedmioty znajdują się w multimedialnej ekspozycji „Dziedzictwo i współczesność. Zielona Góra – region lubuski”. Uwieńczeniem lekcji muzealnej były zajęcia plastyczne, dzięki którym wykonaliśmy kreatywną zabawkę, którą chętnie bawili się nasi dziadkowie i pradziadkowie.

PIERWSZA POMOC TO DZIECINNIE PROSTE

30 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się  konkurs „PIERWSZA POMOC TO DZIECINNIE PROSTE”. W turnieju wzięły udział  klasy: 5d ZT, 8b ZT, 8 c ZT, i 8d ZT. Uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę na temat zawartości apteczki pierwszej pomocy, znajomości numerów alarmowych, układania poszkodowanego w pozycji bocznej. Wszyscy świetnie się bawili biorąc udział w quizie z zakresu pierwszej pomocy. Wygrała najmłodsza klasa 5d ZT. Gratulujemy!! Organizatorzy: K. Kaźmierczak, J. Dolińska

X Turniej Pracowników i Przyjaciół Oświaty w Siatkówce Plażowej

27 maja reprezentacja naszych nauczycielek po raz pierwszy wzięła udział w X Turnieju Pracowników i Przyjaciół Oświaty w Siatkówce Plażowej „BEACH VOLLEY 2022”. Nasze siatkarki wykazały niezwykłą wolę walki, przy czym zdobyły cenne doświadczenie, które z pewnością wykorzystają w kolejnych edycjach turnieju. Gratulujemy!

ZAWODY LATAWCOWE

27 maja 2022 r. odbyły się IX Wojewódzkie Zawody Latawcowe o Berło Króla Maciusia,  na których ZSS1 wywalczyła I miejsce. Nasi reprezentanci z klasy 6c, Dorota i Nikodem zaprezentowali swoje piękne latawce.  Miło nam ogłosić, że Nikodem otrzymał srebrne Berło Króla Maciusia. Serdecznie gratulujemy.

ABC ZDROWIA

W czwartek, 19 maja odbyła się  impreza w klasach SPdP w ramach Szkoły Promującej Zdrowie pt. „ABC zdrowia”. Tematem przewodnim warsztatów była „Piramida zdrowia- co to właściwie jest?” Wykonywaliśmy różne zadania związane z piramidą zdrowego żywienia,  staraliśmy się szukać zamienników niezdrowych produktów. Celem tych zajęć było utrwalenie wiadomości związanych z piramidą zdrowego żywienia oraz ich wykorzystanie podczas codziennego przygotowywania zdrowych posiłków.

26 maja – Dzień Rodziny

Uczniowie SPdP przygotowali dla swoich rodziców uroczystość. Upiekli słodkie przekąski, wkładając w to całe serce. Przygotowali upominki i ćwiczyli wiele godzin, by zagrać niezapomniany koncert.

KARTA ROWEROWA

Karta rowerowa to pierwsze prawo jazdy dla ucznia, potrzebne do prawidłowego poruszania się na drogach. 24 maja uczniowie klas 4-8 sp pod czujnym okiem pani Agnieszki – policjantki z KMP w Zielonej Górze oraz nauczycielki techniki – pani Doroty, przystąpili do części praktycznej egzaminu, czyli jazdy rowerem po wyznaczonym torze z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego. Wcześniej uczniowie zaliczyli część teoretyczną obejmującą przepisy prawa o ruchu drogowym i pierwszej pomocy przedmedycznej. Egzamin na kartę rowerową zakończył się sukcesem dla zdających –  gratulujemy naszym uczniom wiedzy i umiejętności. Galeria zdjęć.

Warsztaty w OHP

Dnia 24 maja 2022 w ramach projektu „ABC Pracy” uczniowie SPdP wzięli udział w zajęciach warsztatowych w OHP.

ABC Zdrowia

10 maja przedstawiciele Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w warsztatach kulinarnych w restauracji „Pod schodami”. Uczniowie zdobyli praktyczne umiejętności robienia pierogów. Warsztaty odbyły się w ramach projektu edukacyjno-wychowawczego  „ABC Zdrowia”.

KONKURS WIEDZY O POLSCE

W czwartek 12 maja odbył się konkurs  wiedzy o Polsce dla klas SB i PZ. Uczniowie zmagali się z pytaniami o znanych i wielkich Polakach. Wśród uczniów klas SB wygrała Karolina Podniesińska, wśród klas PZ zwyciężył Michał Wolski. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy, zwycięzcy atrakcyjne nagrody. Za udział wszystkim dziękujemy,  wygranym serdecznie gratulujemy.

ZABAWY Z FIZYKĄ

20 maja 2022 r. w ramach współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim w naszej szkole odbyły się zajęcia pt. „Zabawy z fizyką”. Warsztaty poprowadził wykładowca wydziału fizyki, pan dr Marcin Kosmider, który zademonstrował wiele ciekawych doświadczeń. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z zajęć, tym bardziej, że sami mogli przeprowadzić doświadczenia fizyczne. 

WYJAZD DO COTTBUS

17 maja mieliśmy przyjemność odwiedzić naszych zaprzyjaźnionych uczniów i nauczycieli ze szkoły partnerskiej w Cottbus. Ze względu na pandemię nie widzieliśmy się prawie trzy lata, więc tym bardziej ucieszyliśmy się ze spotkania, które obfitowało w wiele aktywności – na zdjęciu widzimy rezultat jednej z nich, czyli zasadzone przez nas roślinki.

ZIELONA GÓRA NA DWÓCH KÓŁKACH – POZNAJEMY MIASTO NA ROWERZE

13 maja 2022r. grupa uczniów brała udział w wycieczce rowerowej do Pałacu w Zatoniu. Na miejscu uczestnicy mieli okazję zwiedzić ruiny zabytku oraz poznać jego historię. W tym roku dołączyliśmy do akcji Aktywne Miasta – kręcimy kilometry dla Zielonej Góry. Zachęcamy wszystkich do pobrania aplikacji „ Aktywne Miasta” i dołączenie do grupy Zespół Szkół Specjalnych. Wspólnie kręćmy kilometry dla naszego miasta i zdobądźmy Puchar Rowerowej Stolicy Polski!
Dziękujemy za wspólne wycieczki. Czekamy na Was we wrześniu!
Opiekunowie: p. Gosia  p. Marta p. Ola

#6 NIGHT SKATING

15 maja 2022r. grupa rolkarzy z naszej szkoły uczestniczyła w #6 Night Skating.Uczestnicy mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności jazdy na rolkach pod okiem instruktorów z grupy „Wrollowani”. Na koniec wszyscy razem przejechaliśmy 8km ulicami Zielonej Góry. Były to nasze ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym. Dziękujemy za wspólną jazdę i zabawę.  Do zobaczenia we wrześniu.
p. Gosia i p. Marta

KONFERENCJA SZKOLENIOWA

W środę, 11 maja mieliśmy przyjemność zorganizować konferencję szkoleniową dla nauczycieli z naszej placówki oraz z zaprzyjaźnionej szkoły partnerskiej z Cottbus.
Uczestnicy konferencji zgłębili tajniki z następujących dziedzin:
1. Nowe technologie. Terapia dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w przestrzeniach wirtualnej rzeczywistości.
2. Archetypy rozwoju ruchowego.
Prelegentkami podczas spotkania były nauczycielki ZSS nr 1 p. Magdalena Benedyk, p. Justyna Bogusław oraz p. Marta Bieniasz.

UROCZYSTY APEL

Trwają przygotowania do obchodów Święta Konstytucji 3-go Maja. Całą społeczność szkolną zapraszamy na uroczysty apel w środę 4 maja 2022 o godzinie 10.45. Uczcijmy ten dzień strojem galowym. Do zobaczenia.
Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!

Koło Przyjaciół Harcerstwa „Lilijka”

SŁOWA MAJĄ MOC

W ramach trzeciego modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja” zastanawialiśmy się, czy wypowiadane przez nas słowa mają moc. Żeby przekonać się o tym, jak wielki wpływ mają na nas słowa, które słyszymy i mówimy, przeprowadziliśmy naukowy eksperyment. Przygotowaliśmy zwykły ugotowany i wystudzony ryż. Umieściliśmy go, wraz z odmierzoną taką samą ilością wody, w dwóch czystych szklanych słoiczkach. Na jednym słoiczku nakleiliśmy etykietkę ze słowami pozytywnymi (np. kocham cię), a na drugim z negatywnymi (np. nienawidzę cię). Materiał badawczy umieściliśmy na półce. Przez tydzień, codziennie poświęcaliśmy chwilkę na „powitanie” z naszymi słoiczkami: najpierw z „dobrym”, potem z tym „złym”. Jeśli chcecie się przekonać, co potrafią zrobić złe emocje, złe myśli, złe intencje – spójrzcie na zdjęcia. My nie mamy już wątpliwości jak wielką moc mają słowa!

Solidarni z Ukrainą!

POKAŻMY NASZE WIELKIE SERCA!

WSPIERAMY UKRAINĘ

W dniach 25.02.2022 r. do 8.03.2022 r. podjęliśmy w naszej szkole wiele działań mających na celu pomoc naszym sąsiadom zza wschodniej granicy. Dzięki hojności uczniów, rodziców i pracowników szkoły zebraliśmy dary rzeczowe, które przekazaliśmy do Związku Ukraińców w Polsce. Podczas spotkań z rodzicami odbył się kiermasz ciast. Kwota, którą dzięki niemu pozyskaliśmy, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – udało się zebrać 2440 zł. Pieniądze te przekazaliśmy na zakup specjalistycznych środków medycznych. ZTE „Civilitas” – Strona główna | Facebook (Kliknij na link).

Zwieńczeniem naszych działań było przygotowanie siatek maskujących dla ukraińskich żołnierzy. W naszej szkole powstało ich aż 5! Wszystkie własnoręcznie wykonali uczniowie. Ten gest solidarności wywołał ogromne wzruszenie wśród walczących o swoją niepodległość. Wiemy już, że kolejne szkoły  przyłączą się do naszej akcji!

Drodzy Państwo, sukces tego przedsięwzięcia zawdzięczamy Wam i Waszym otwartym sercom. Udało nam się pokazać naszym uczniom, że nie możemy być obojętni na czyjeś wołanie o pomoc, a na nasze wsparcie i troskę zasługuje każdy człowiek.

Uczniowie z Zielonej Góry robią siatki maskujące dla Ukraińców, którzy walczą o swój kraj | Gazeta Lubuska (kliknij w link)

Wojna w Ukrainie. Zielona Góra. Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych szyją siatki maskujące dla ukraińskich wojsk – TVN24 (kliknij w link)

Radio Zachód – Ta inicjatywa pokazuje, że pomoc może… | Facebook (kliknij w link)

SADZENIE LASU

Dbanie o naturę jest naszym wspólnym obowiązkiem. Jak powiedział Gary Snyder, nie jest ona miejscem do odwiedzenia, to nasz dom. Dlatego 7.04.2022r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami przyłączyli się do akcji wspólnego sadzenia lasu. Dzięki pomocy Nadleśnictwu Przytok oraz Kołu Łowieckiemu Dąb mieliśmy możliwość posadzenia kilkuset sadzonek sosny. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych rzeczy na temat naszych lasów oraz sposobów dbania o stan drzewostanu. Nasza wytrwała praca została nagrodzona udziałem we wspólnym ognisku, upieczonymi samodzielnie kiełbaskami oraz słodkim poczęstunkiem.

DZIEŃ LASU

18 marca w naszej szkole odbył się „Dzień Lasu”. Impreza była zorganizowana we współpracy z Kołem Łowieckie „BÓR”. Przygotowano mnóstwo atrakcji związanych  z tematyką  lasu i jego mieszkańców. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyło się urządzenie z odgłosami zwierząt. Dzieci chętnie przyglądały się eksponatom dzikich zwierząt. Największą atrakcją  była grochówka i kolba gorącej kukurydzy.  Bardzo serdeczne dziękujemy przedstawicielom Koła Łowieckiego  za zaangażowanie i  mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie powtarzana cyklicznie.
Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej. Kliknij tutaj!

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Dnia 21 marca witamy kalendarzową wiosnę. Jak co roku jest to nas okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, dlatego uczniowie z klas 4-8 SP wraz z wychowawcami wybrali się do Łężycy, podziwiać piękno powracającej do życia przyrody. Dzięki uprzejmości myśliwych z zielonogórskiego koła łowieckiego „Dąb” uczniowie naszej szkoły wysłuchali ciekawej prelekcji nt. zwyczajów zwierząt leśnych, upiekli kiełbaski przy ognisku, a także uczestniczyli w grach i zabawach zespołowych.

Pierwszy dzień wiosny to również Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa, dlatego też na znak solidarności z naszymi kolegami i koleżankami z tym syndromem założyliśmy niedopasowane skarpetki oraz przypomnieliśmy sobie, że każdy z nas ma równe prawa i nikogo nie wolno nam dyskryminować.

KLIKNIJ: https://zachod.pl/606783/dzieci-przywitaly-wiosne/

V Przegląd Twórczości Osób Starszych i Niepełnosprawnych WITKI 2021

W poprzednim semestrze nasi uczniowie wzięli udział w V Przeglądzie Twórczości Osób Starszych i Niepełnosprawnych WITKI 2021. Przegląd odbył się w formie online, a nasi uczniowie wystąpili w trzech kategoriach: formy muzyczne, formy teatralne i rękodzieło. W czwartek 24 lutego odwiedzili nas przedstawiciele Stowarzyszenia Petra, które jest organizatorem imprezy, by wręczyć naszym uczniom nagrody. Laureatem w formach teatralnych został Maciej Kwiecień z kl. 3b Zet natomiast wyróżnienie w formach muzycznych otrzymał Tomasz Bajer z kl. II PZ. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy!

„Magia Świąt Bożego Narodzenia. Tradycje i zwyczaje”

W piątek, 17 grudnia grupa szkolna uczestniczyła w  zajęciach edukacyjnych w Muzeum Ziemi Lubuskiej w ramach realizacji projektu szkolnego „Młody artysta”. Obejrzenie unikatowej sztuki sakralnej z towarzyszeniem  muzyki  gregoriańskiej, kolęd i prezentacji multimedialnej o tradycjach bożonarodzeniowych w Polsce i na świecie, wprowadziła nas w miły nastrój nadchodzących świąt. Uwieńczeniem zajęć były warsztaty plastyczne, w trakcie których uczniowie projektowali i dekorowali ozdoby choinkowe. 

Zbiórka PCK

 Już po raz kolejny uczniowie Szkolnego Koła PCK  ramach akcji ‘‘Czerwonokrzyska Gwiazdka” zbierali  żywność  i pieniądze na paczki świąteczne dla  wszystkich potrzebujących. W tym roku akcja charytatywna odbyła się na terenie naszej szkoły.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w szlachetnej inicjatywie!  

Żuczek Bronek

Pamiętacie sympatycznego żuczka Bronka, którego największym marzeniem była wyprawa w świat? Dzięki naszym uczniom udało się spełnić marzenie małego owada. Przygotowane przez nas żuki przemierzały okolice bliskie i dalekie. Towarzyszyły nam w wielu sytuacjach. Jeden nawet się zaszczepił !  Kliknij tutaj!

Zdjęcia z wojaży naszych żuczków przesłane zostały na Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny, nad którym honorowy patronat objął burmistrz Czechowic – Dziedzic, Marian Błachuta. W konkursie wzięło udział kilkanaście szkół, przedszkoli i ośrodków wychowawczych z całej Polski. Przesłano kilkadziesiąt interesujących fotografii, z których komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły. 

W kategorii wiekowej klas 4-7 szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajął Mikołaj Staszak z klasy 6c ZET.

W kategorii klas 1-3 szkoły podstawowej drugie miejsce zajął Mateusz Pilarski z klasy 3c ZET.

Wyróżnienie otrzymało również zdjęcie autorstwa Nikodema Szumockiego z klasy 6c ZET.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni cennymi nagrodami, które wręczyła p. dyrektor J. Cyrankowska.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie organizatorów: https://zspbronow.blogspot.com/2021/11/podsumowanie-konkursu-zuczek-bronek.html?fbclid=IwAR2kiHC3_9ZxKU2whorNppqTmW-bz0_MBHXx0kJJ8xBYm4hftvWL2RhHPTE

ZBIÓRKA NA BURKA

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę dla potrzebujących zwierząt!!!

muzyka Fryderyka

2 października 2021 r. w Warszawie rozpoczął się  XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina.

Był to dobry moment, aby porozmawiać o najwybitniejszym polskim kompozytorze, wsłuchać się w jego muzykę i  śledzić zmagania uczestników Konkursu.

Zadania zawarte w projekcie realizowane były przez cały październik.

Relację z tych działań znajdziecie w filmiku przygotowanym przez Szkolne Koło Filmowe. Kliknij tutaj!

Autorzy: Joanna Popiołek, Anna Żochowska, Dawid Różański
Realizatorzy: Dorota Kumor, Joanna Popiołek, Małgorzata Gattner, Dawid Różański
Przygotowanie filmu – montaż, oprawa techniczna: Renata Golczyk
Komentarz: Anna ŻochowskaLektorzy: Karolina Podniesińska, Weronika Tatarynowicz

42. Wojewódzki Konkurs Plastyczny

Nasza uczennica Zosia z klasy 8 ZT zajęła I miejsce w 42. Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zaproszenie na warsztaty.

Rogale świętego Marcina

10 listopada uczniowie Szkoły Branżowej sprzedawali upieczone przez siebie rogale św. Marcina. Chętnym osobom wyjaśniali tajniki receptury i składników. Opowiadali również legendę o św. Marcinie i o powstaniu tradycji wypiekania rogali świętomarcińskich.

ZBIÓRKA NA BURKA

Zwierzęce Zabawy Korytarzowe

W czwartek, 4 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyły się „Zwierzęce Zabawy Korytarzowe”. Impreza miała na celu zachęcić dzieci do włączenia się w akcję ZBIÓRKA NA BURKA, w której zbieramy dary dla Zielonogórskiego Schroniska dla Zwierząt. W zabawach wzięli udział uczniowie klas SP ZET i 1- 3 SP. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach i zadaniach, m.in. pokonywały tor przeszkód, układały puzzle, kolorowały, brały udział w zabawach sensorycznych, a także budowały z klocków Lego.

Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada obchodzimy „Dzień Zdrowego Śniadania”. Nasi uczniowie przygotowali smaczne, zdrowe i kolorowe śniadanie. Jak zawsze wykazali się kreatywnością i pomysłowością. 

Bal Wszystkich Świętych

29 października w naszej szkole odbył się I Bal Wszystkich Świętych. Św. Faustyna tańcząca z Archaniołem, święty Jan Chrzciciel i Aniołowie Stróżowie pląsający w rytm religijnych piosenek – jednym słowem „ Niebo pełne świętych i aniołów”. Tak wyglądał piątkowy dzień w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Zielonej Górze. Chętni uczniowie z młodszych klas wraz z nauczycielami i opiekunami mieli okazję poznać sylwetki wybranych świętych, wziąć udział w quizach, tańczyć i radować się wspaniałą uroczystością Wszystkich Świętych. A dla miłośników fotografii ustawiona została fotobudka- aniołek. Już dziś zapraszamy na następny bal w przyszłym roku. Organizatorki : p.Renata, p.Kasia i p.Agnieszka.

ELEKTROŚMIECI

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty
sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 
,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

 Termin Akcji: do 19 listopada w klasach, 22 listopada duże gabaryty.

Zielona Góra na dwóch kółkach-poznajemy miasto na rowerze.

29 października 2021 r. chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie rowerowym z cyklu: Zielona Góra na dwóch kółkach-poznajemy miasto i okolice na rowerze. Wszyscy świetnie sobie poradzili. Nasza pierwsza trasa zakończyła się ciepłą herbatą i ciastem drożdżowy na terenie Dzikiej Ochli. Kolejne trasy przed nami. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych uczniów i opiekunów.

Wycieczka do Głogowa

W piątek, 29 października uczniowie klas 5c ZT, 6b ZT oraz 6d ZT wybrali się na wycieczkę do Głogowa. Przejazd pociągiem dostarczył uczniom wiele atrakcji. Na miejscu uczniowie wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Muzeum Archeologiczno – Historyczne. Dowiedzieli się, kto pracuje w muzeum,  podziwiali wystawy muzealne, weszli na wieżę zamku, której schody liczą 123 stopnie skąd podziwiali panoramę Głogowa. Uczniowie wybrali się również na spacer po Ostrowie Tumskim, podczas którego mieli okazję poznając historię Głogowa.

Szkolny dzień AAC

W czwartek, 21.10.2021 w naszej szkole odbył się „Szkolny dzień AAC”. Wzięły w nim udział klasy SP Zet, oraz SP 1-3. Uczniowie mieli okazję poznać różne formy komunikacji pozawerbalnej i spróbować ich na sobie. Powitaniem była piosenka z gestami makaronu, a wśród atrakcji były puzzle, książeczki do czytania uczestniczącego, układanki, tor przeszkód, a także stoisko komputerowe. Uczestnicy bardzo chętnie i radośnie przemieszczali się pomiędzy stanowiskami, by jak najwięcej zobaczyć i doświadczyć.

Obóz w Przylepie

W dniach 13 – 20 października 2021 grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w obozie w Przylepie.
Kliknij tutaj.

Wycieczka do Wilkanowa
W poniedziałek, 18 października uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Wilkanowa. Czekały tam na nich liczne atrakcje. Spotkali się z Panią leśnik, która ciekawie opowiadała o tajnikach życia roślin i zwierząt, wędrowali ścieżką ekologiczną, a miłym zakończeniem wyprawy było pieczenie  kiełbasek w ognisku oraz zabawy w pięknych okolicznościach przyrody.

Zbiórka żołędzi i kasztanów
Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom, którzy wspierają zbiórkę żołędzi i kasztanów!!!
Naszej pomocy potrzebują jeszcze zwierzęta z Zielonogórskiego Ogrodu Botanicznego.
Zmobilizujmy się wszyscy i pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę !!!
Zebrane kasztany i żołędzie prosimy składać do p. Małgorzaty Bielec oraz p. Agnieszki Eckert.

LUPO – bezpieczeństwo komunikacyjne i inne zagrożenia w życiu codziennym
We wrześniu uczniowie klas młodszych SP po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniach zorganizowanych przy współudziale KMP w Zielonej Górze pt.: „LUPO – bezpieczeństwo komunikacyjne i inne zagrożenia w życiu codziennym”. Policjantki uczyły i przypominały m.in. zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, zwracały uwagę ma zagrożenia jakie można spotkać na drodze oraz wyjaśniały, dlaczego ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Na zakończenie spotkań uczniowie otrzymali odblaski i materiały edukacyjne.

#sadziMY
„Rosła Kalina liściem szerokim, nad pięknym gajem, modrym potokiem”. W dniu 01.10.2021r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji sadzenia drzew #sadziMY. Odwiedziliśmy siedzibę Lasów Państwowych, nadleśnictwa Zielona Góra przy ulicy Chrobrego, gdzie rozdawane były sadzonki drzew i krzewów. Nasza szkoła wzbogaciła się o piękny okaz dębu, jarząbu pospolitego- popularnie zwanego jarzębiną, czarnego bzu, kaliny i porzeczki. Po przyjściu do szkoły, członkowie Klubu Młodego Przyrodnika od razu zabrali się do zasadzenia otrzymanych drzew i krzewów. Mamy nadzieję, że będzie im się u nas dobrze i będą szybko rosły.

„Opowieści obrazów – dotknij, poznaj, posłuchaj”
We wtorek, 5 października młodsza grupa uczniów naszej szkoły miała wyjątkową okazję uczestniczenia w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Lekcja muzealna odbyła się w ramach projektu pt. „Opowieści obrazów – dotknij, poznaj, posłuchaj”.

SPdP podczas pikniku integracyjnego na Zielonym Przystanku 8.09.2021

ŻUCZEK BRONEK RUSZA W ŚWIAT KONKURS

Bronek to sympatyczny żuczek mieszkający w małej wsi Bronów. Żuczek, choć mały i niepozorny, to zapragnął spełnić swoje wielkie marzenie – wyruszyć w świat.

Uczniowie naszej szkoły postanowili pomóc żuczkowi i przyczynić się do realizacji jego pięknego marzenia. Wszak nikt tak dobrze nie zrozumie złaknionego przygód owada, jak ciekawe świata dzieci. Uczniowie naszej szkoły tchnęli życie w niewielki kamyk, aby i nasz Bronek mógł rozpocząć swoją wielką przygodę!

Uczniowie, którzy zabiorą w ciekawe miejsca sympatycznego żuka i sfotografują jego przygody, wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym dla Dzieci orgaznizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II W Bronowie.

Nasze żuki są gotowe na podbój świata.