Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Mieście Zielona Góra

Konkurs zawodoznawczy 2022r. – VI edycja

Gra terenowa pn. „Wiedzę zdobywam – przyszłość wygrywam”

28 kwietnia 2022 r. 3 osobowa reprezentacja naszej szkoły, w składzie której znaleźli się: Karolina Podniesińska, Kuba Łazanowski i Michał Dworak, wzięła udział w Grze terenowej pn. „Wiedzę zdobywam – przyszłość wygrywam”.
Zabawa polegała na dotarciu przez nas do punktów kontrolnych wskazanych w instrukcji gry terenowej oraz na wzięciu udziału w rozwiązaniu przygotowanych zadań.
Pomimo naszego wielkiego zaangażowania i wykazywanych chęci zadania okazały się dla nas bardzo trudne.
Było to jednak bardzo pozytywne doświadczenie zmierzenia się z poważnymi zadaniami czekającymi na nas wkrótce w miejscu naszej pracy.
Opiekunem-Towarzyszem naszej ekipy była p. Barbara Turska, nauczycielka zawodu.

Film promujący szkolnictwo ponadpodstawowe
w Zielonej Górze

W kwietniu 2022r. ukazał się film promujący szkolnictwo zawodowe w Zielonej Górze.
Swoje miejsce ma w nim również nasza szkoła. W kilku migawkach prezentujemy naszą piękną pracownię gastronomiczną oraz zachęcamy uczniów z niepełnosprawnością intelektualną do nauki zawodu kucharza razem z nami.
Zobaczcie sami:

https://www.youtube.com/watch?v=Uw3UBCHwo88&ab_channel=studioideafocus

„Warsztat gastronomiczny FAST FOOD BURGERY”

W dniach 22-26 marca 2022 r. po raz ostatni uczniowie szkoły branżowej uczestniczyli w warsztatach gastronomicznych w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra.
Pod czujnym okiem mistrza – kucharza, Łukasza Śmigielskiego, poznawaliśmy technologiczny proces wytwarzania burgerów, sosów i różnych mięsnych, wegetariańskich oraz wegańskich przystawek.
Był to bardzo inspirujący i fantastycznie spędzony czas w przyjaznym dla uczniów Studio Kulinarnym Look&Cook. Wiedzę zdobytą podczas tych warsztatów uczniowie na pewno wykorzystają w swojej niedalekiej pracy zawodowej, a wcześniej mogą „błysnąć” w domu.

KONKURS ZAWODOZNAWCZY – V EDYCJA
„MOJA SZKOŁA – MÓJ ZAWÓD”

Uczennice Branżowej Szkoły I stopnia: Klaudia Daszkowska oraz Wiktoria Kozieł wzięły udział w konkursie zawodoznawczym pn. „Moja szkoła – mój zawód”, którego organizatorem było Powiatowe Centrum Doradztwa Zawodowego.
Uczennice przygotowały prezentację multimedialną, w której promowały naukę zawodu kucharza w naszej szkole.
Na kilkunastu slajdach przedstawiły ofertę nauki, zaprezentowały walory szkoły oraz zachęciły młodzież z niepełnosprawnościami do podjęcia kształcenia w ZSS 1.

Praca została wykonana pod kierunkiem nauczycielki, Sławomiry Daleckiej.

Działania w I półroczu 2021 roku

Od 28 czerwca 2021r. uczennice Branżowej Szkoły I stopnia w ZSS1 w Zielonej Górze rozpoczynają staże zawodowe.
Przez miesiąc wakacji będą szkolić się w profesjonalnej kuchni zielonogórskiej restauracji „Pod Schodami”, dzięki czemu ułatwione będą miały rozpoczęcie kariery zawodowej po zakończeniu nauki w szkole.
Uczennicom życzymy powodzenia!!!

Pomimo trudnego czasu pandemicznego i wielu ograniczeń z tym związanych, udało nam się zrealizować zadania zaplanowane dla uczestników projektu naszej szkoły.

  1. Szkolenia dla nauczycieli.
    W lutym i marcu 2021r. trzy nauczycielki przedmiotów zawodowych z naszej szkoły brały udział w warsztatach gastronomicznych, podwyższających ich kwalifikacje. Były to: kuchnie świata, burgery, dekoracje i cukiernictwo, Fast Food oraz warsztaty gastronomiczne – mięsno – masarnicze. W ciągu 83 godzin szkoleń nauczycielki doskonaliły praktyczne umiejętności zastosowania wiedzy teoretycznej, zapoznały się z urządzeniami, narzędziami i innym sprzętem technicznym stosowanym w procesach produkcyjnych oraz zdobyły nowe doświadczenia zawodowe związane z zawodem, którego uczą.
    Miejscem szkoleń był Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych Sp. z o.o. w Kalsku.

2. Warsztaty Fast Food dla uczniów.
W dniach 12-14 marca 2021r. 10 uczniów ZSS 1 brało udział w warsztatach zorganizowanych przez Studio Kulinarne Look&Cook w Zielonej Górze. Zajęcia prowadził kucharz z wieloletnim doświadczeniem i praktyką w renomowanych kuchniach w Polsce i poza jej granicami, a tematem szkolenia był Fast Food.
W przeciwieństwie do tradycyjnego pożywienia szybko przygotowywanego i serwowanego na poczekaniu, na ogół taniego, dania które przygotowywali nasi uczniowie, zawierały cenne dla organizmu substancje – błonnik, witaminy i minerały.
Oto kilka zdęć z warsztatów:

Podsumowanie działań projektu w roku 2020

2020 to rok, w którym niespodziewanie przyszła pandemia Covid-19, przez którą to świat całkowicie stanął na głowie i „wystrzelił w kosmos”, jeśli chodzi o poziom skomplikowania życia.

Koronawirus a rynek elektroniki i jej ceny. Jak radzi sobie branża? |  ITHardware

Ale to nie jedyne, co pamiętać będziemy z 2020 roku.

Pomimo wielu przeciwności udało nam się zrealizować zaplanowane wcześniej zadania: uczestniczyć w warsztatach mięsno – masarniczych oraz w praktykach w restauracji Pod Schodami.


Przygotowaliśmy materiały promocyjne naszej szkoły, które miały być wyeksponowane podczas Targów Edukacyjnych. Te niestety w ostatniej chwili zostały odwołane.
Dzięki tej wyjątkowej, pandemicznej sytuacji, mocno ograniczającej naszą mobilność, byliśmy zmuszeni poznać nowoczesne platformy komunikacji zdalnej. I tak, wypełnianie dokumentów niezbędnych do przystąpienia do projektu oraz promocja projektu wśród uczniów klasy pierwszej i drugiej, odbywały się podczas indywidualnych rozmów oraz kilkuosobowych wideokonferencji prowadzonych na platformach Zoom i Teams.

Teams - Komunikator w pakiecie Office 365. Dlaczego Teams to najlepszy  komunikator dla firm? -

Ubiegły rok był czasem wielu rozczarowań, ale i zdobywania nowych doświadczeń.

Wszystkie nasze działania odbywały się w reżimie sanitarnym określanym przez Ministra Zdrowia.

Praktyki zawodowe
2020r.

Kucharz Grafika Wektorowa, Clipartów I Ilustracji - 123RF

Dopiero zakończył się rok szkolny 2019/2020, a uczniowie naszej szkoły podejmują kolejne wyzwanie.
W czasie wakacji 3 uczniów Branżowej Szkoły I stopnia w ZSS1 w Zielonej Górze będzie miało możliwość wykorzystania zdobytej w trakcie kształcenia wiedzy w praktyce.

Od 29 czerwca 2020r. rozpoczynają szlifować swoje gastronomiczne umiejętności pod okiem fachowców – praktyków w zielonogórskiej restauracji Pod Schodami.

Możliwość pracy w firmie funkcjonującej w przestrzeni publicznej wdroży praktykantów w realia wybranego przez siebie zawodu i zwiększy ich atrakcyjność na rynku pracy.

POWODZENIA!!!

Warsztaty mięsno – masarnicze
4 czerwca 2020r.

4 czerwca 2020r. 10 uczniów Branżowej Szkoły I stopnia z ZSS nr 1
w Zielonej Górze brało udział w warsztatach mięsno – masarniczych. Podczas szkolenia adepci sztuki kulinarnej uczyli się rozbierać półtuszę wieprzową na elementy oraz dzielić i luzować drób. Z uzyskanego mięsa wytwarzano: białą kiełbasę, rolady, kiełbasy słoikowe, pasztet, smalec i smarowidło do chleba. Poznano sposób wykorzystania pozostałości po rozbiorze półtuszy i drobiu: przygotowano wywar mięsny oraz bulion drobiowy.

Szkolenie wszystkim bardzo się podobało.
Uczniowie nabyli nowe kwalifikacje i kompetencje zawodowe, które potwierdzone zostały otrzymanymi zaświadczeniami.

Poniżej krótki film przedstawiający uczniów podczas pracy:

https://www.facebook.com/lookandcookzg/videos/583163172597471/

Organizator warsztatów

Konferencja
„Między szkołą a rynkiem pracy
 – rola doradcy zawodowego w kształtowaniu pracownika Jutra

21 listopada 2019 r. w auli Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji ‘’Dom Harcerza’’ w Zielonej Górze w ramach projektu ‘’Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra – projekty realizowane poza formułą ZIT’’ odbyła się II edycja konferencji „Między szkołą a rynkiem pracy – rola doradcy zawodowego w kształtowaniu pracownika Jutra”.
Konferencja była okazją do przyjrzenia się teorii szczęśliwych zbiegów okoliczności Johna Krumboltza, poznania interaktywnych narzędzi przydatnych w codziennej pracy doradcy zawodowego oraz analizy wyobrażenia o karierze zawodowej na przestrzeni lat.
Podczas konferencji odbyła się również uroczystość wręczenia nagród najlepszym drużynom z 8 zielonogórskich techników i szkół branżowych I stopnia, które brały udział w III edycji konkursu zawodoznawczego „Zawody przyszłości”, organizowanego w ramach projektu unijnego: „Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra – projekty realizowane poza formułą ZIT”.
Na konferencji naszą szkołę reprezentowały: p. Dorota Aissaoui – szkolny doradca zawodowy oraz p. Sławomira Dalecka – szkolny koordynator projektu unijnego: „Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra – projekty realizowane poza formułą ZIT”.

PIERWSZE „KOTY ZA PŁOTY”
w Konkursie Zawodoznawczym „Zawody przyszłości”

Uczestnicy konkursu 2019r.

24 października 2019r. drużyna uczniów naszej szkoły w składzie: Michał Gryglicki, Patryk Konieczny, Dawid Wróbel po raz pierwszy wzięła udział w III edycji konkursu zawodoznawczego, organizowanego w ramach projektu unijnego: „Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra – projekty realizowane poza formułą ZIT”. Opiekunem naszej ekipy była nauczycielka przedmiotów zawodowych, p. Barbara Turska.

Konkurs miał charakter drużynowej gry terenowej. W czasie 180 minut uczniowie musieli pokonać na pieszo 5-kilometrową trasę, na której wyznaczono 5 punktów kontrolnych, zlokalizowanych na terenie: banku BNP Paribnas Polska S.A, firmy Lumel S.A., agencji rekrutacji Idea HR Group, Wojskowej Komisji Uzupełnień oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

W każdym z punktów kontrolnych należało wykonać przygotowane zadania, które ukierunkowane były na rosnącą rolę kompetencji, takich jak: umiejętność wyszukiwania i analizowania informacji, kreatywność, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole czy zdolność do autoprezentacji.

Wśród 8 startujących drużyn najlepsi okazali się uczniowie reprezentujący Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3 „Ekonomik” oraz Zespół Szkół Zawodowych PBO.

Nam się w tym roku nie udało wygrać, ale walczyliśmy dzielnie.

Praktyki zawodowe 2019

Podczas wakacji 2019r. 8 naszych uczniów odbywało praktyki zawodowe u zielonogórskich pracodawców – 4 z nich pracowało w „Palmiarni”, 4 w restauracji „Pod Schodami”. Podczas pracy w profesjonalnych zespołach i rzeczywistych warunkach pracy adepci kucharscy mogli zastosować i pogłębić zdobytą w szkole wiedzę oraz umiejętności zawodowe. Praca wśród kulinarnych fachowców była dla naszych uczniów wielkim przeżyciem, które zostanie w ich pamięci na długi czas.

Praktyki w Palmiarni
Praktyki w Palmiarni
Praktyki w Palmiarni

Warsztaty SLOW FOOD dla nauczycieli

To się porobiło!!! Nasi nauczyciele w roli uczniów!

16 i 17 kwietnia 2 nauczycieli zawodu uczestniczyło w warsztatach SLOW FOOD. Pod okiem znanego kucharza, Macieja Ostrowskiego, pobierali nauki o przygotowywaniu posiłków z naturalnych składników, bez sztucznych dodatków.
To żywność urozmaicona, kolorowa, pachnąca, którą zjadamy bez pośpiechu, delektując się niepowtarzalnym smakiem…

Warsztaty SLOW FOOD

23 marca 2019 r. 10 uczniów Branżowej Szkoły I stopnia z ZSS nr 1 w Zielonej Górze brało udział w warsztatach gastronomicznych SLOW FOOD. Szkolenie prowadził znany lubuski kucharz, Łukasz Śmigielski.

Uczestnicy szkolenia z prowadzącym

TARGI EDUKACYJNO – ZAWODOWE

Podczas II edycji targów edukacyjno-zawodowych realizowanych w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra – projekty realizowane poza formułą ZIT” uczniowie naszej szkoły przedstawili młodzieży ostatnich klas szkół podstawowych oraz gimnazjalnych aktualną ofertę edukacyjną szkoły. Na przygotowanym stanowisku zaprezentowano specyfikę nauki i pracy na kierunku kształcenia w zawodzie KUCHARZA. Ciasta i desery przygotowane przez uczniów były ozdobą naszego stanowiska. Częstowaliśmy nimi wszystkich odwiedzających targi. Rozdawaliśmy również przygotowane ulotki promujące naszą szkołę.

ULOTKA PROMUJĄCA SZKOŁĘ

Dzisiaj (niedziela, 26 listopada 2017r.) rozpoczęliśmy kolejne szkolenie w w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra- projekty realizowane poza formułą ZIT”.

Warsztaty gastronomiczne „FAST Food” współfinansowane są z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Działanie 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego; Poddziałanie 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego- projekty realizowane poza formułą ZIT.

Po raz kolejny zagościliśmy w zielonogórskim studio kulinarnym Look&Cook, w którym spotkamy się jeszcze  dwukrotnie podczas zajęć szkoleniowych.

W dniach 2-5 listopada 2017 r. w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra- projekty realizowane poza formułą ZITodbyły się Warsztaty kulinarne „Analiza i wytwarzanie żywności „

Kurs współfinansowany został z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Działanie 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego; Poddziałanie 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego- projekty realizowane poza formułą ZIT.

Zajęcia dla 10 uczniów naszej szkoły przygotowane oraz przeprowadzone zostały w Looc&Cook Studio Kulinarne w Zielonej Górze. Podczas 4 dniowych zajęć młodzież poznała wiele nowych przepisów na potrawy z różnych stron świata.

W trakcie Warsztatu kulinarnego nr 1 – „Jesień na talerzu” młodzież nauczyła się wytwarzać i podawać:

  1. Chleb z suszonymi pomidorami i oliwkami
  2. Owsiankę gruszkowo-imbirową oraz czekoladową
  3. Bulion warzywny – bazę dla zup i nie tylko
  4. Zupę – krok po kroku jak ją ugotować
  5. Zupę dyniową z imbirem i mlekiem kokosowym
  6. Risotto/ kaszotto grzybowe
  7. Zapiekankę z ziemniaków, jabłek i sera pleśniowego
  8. Babeczki dyniowe
  9. Rozgrzewający napój imbirowy z cytryną i miodem
  10. Kompot z jabłek i gruszek

Podczas Warsztatu kulinarnego nr 2 –„Polska klasyka” wykonano:

  1. Bułki orkiszowe
  2. Pastę jajeczną
  3. Pasztet z wątróbki
  4. Pasztet wegetariański z ciecierzycy
  5. Ryż z karmelizowanymi jabłkami
  6. Zupę – kapuśniak z dwóch rodzajów kapusty
  7. Pierogi z różnymi nadzieniami: na słodko z serem, z ziemniakami, z ricottą ze szpinakiem
  8. Ciasto marchewkowe

Podczas Warsztatu kulinarnego nr 3 – „Trochę egzotyki” przygotowano:

  1. Orkiszowe podpłomyki
  2. Pastę z suszonych pomidorów
  3. Pietruszkowe pesto
  4. Budyń jaglany z karmelizowanymi w miodzie jabłkiem i gruszką, czekoladowy z bakaliami
  5. Marokańska harira
  6. Klopsiki z indyka
  7. Słodki chleb bananowy

Podczas Warsztatu kulinarnego nr 4 – „Nieco kuchni włoskiej” przygotowano:

  1. Bruschetty
  2. Granolę czyli domowe płatki śniadaniowe
  3. Domową nutellę
  4. Minestrone
  5. Indyka zapiekanego pod migdałami
  6. Zimową sałatkę z rukoli, gruszki, granatu i orzechów
  7. Błyskawiczne ciastka czekoladowe

Dzięki zajęciom w profesjonalnym studio kulinarnym Look&Cook uczniowie szkoły mogli podnieść swoje kwalifikacje i kompetencje zawodowe, poszerzyć zakres umiejętności oraz uwierzyć w swoje możliwości.

 

30 października 2017 r. rozpoczęła się pierwsza forma wsparcia uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Specjalnych nr  1 w Zielonej Górze.

W zajęciach uczestniczyła p. Agnieszka Skórzewska (doradca zawodowy), która wspólnie ze szkolnym koordynatorem  projektu, p. Sławomirą Dalecką,  przeprowadziła ankiety diagnostyczne: Kwestionariusz Temperamentu, Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych, Kwestionariusz „Moja kariera” E. Scheina oraz wywiad doradczy. Na podstawie zebranych informacji ustalono Indywidualny Plan Działania (IPD) dla 10 uczniów deklarujących chęć przystąpienia do działań projektowych, określono predyspozycje, zainteresowania i zdolności, słabe i mocne strony ucznia, hierarchię wartości, cechy osobowości oraz wskazano rekomendacje zawodowe.

  

 

Miasto Zielona Góra
realizuje jeden z największych, w naszym grodzie, oświatowych projektów
„Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra – projekty realizowane poza formułą ZIT”
współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020

Oś priorytetowa 8 Nowoczesna edukacja,

Działanie 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego,

Poddziałanie 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego
– projekty realizowane poza formułą ZIT,

 nr umowy RPLB.08.04.01-08-0022/16.

Głównym celem projektu jest poprawa jakości kształcenia zawodowego
i dostosowanie do potrzeb rynku pracy w regionie, co przyczyni się do zwiększenia szans zatrudnienia absolwentów szkół i ich zawodowych perspektyw.

Zadania realizowane w projekcie to:

Zadanie 1.
Doskonalenie nauczycieli w zakresie tematyki związanej z nauczanym przedmiotem;

Zadanie 2.
Praktyki i staże dla nauczycieli kształcenia zawodowego u pracodawców i przedsiębiorców;

Zadanie 3.
Kształcenie zawodowe uczniów;

Zadanie 4.
Praktyki i staże dla uczniów realizowane u pracodawców i przedsiębiorców;

Zadanie 5.
Doradztwo edukacyjno-zawodowe;

Zadanie 6.
Modernizacja kształcenia zawodowego;

Zadanie 7.
Utworzenie i rozwój ukierunkowanych branżowo Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego;

Zadnie 8.
Dodatkowe zajęcia specjalistyczne dla uczniów na uczelni.

Beneficjentem programu jest, zgodnie z nomenklaturą europejską, Miasto Zielona Góra, a tak naprawdę są nim nauczyciele i uczniowie zielonogórskich techników i szkół zawodowych. W projekcie, który potrwa do 30 czerwca 2022 weźmie bowiem udział 4 tysiące uczniów z publicznych i niepublicznych szkół i podmiotów prowadzących kształcenie zawodowe oraz 122 nauczycieli przedmiotów zawodowych i instruktorów praktycznej nauki zawodu z następujących szkół i placówek kształcenia zawodowego. Wśród 10 jednostek jest i nasza szkoła – Zasadnicza Szkoła Zawodowa im. H. CH. Andersena w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Zielonej Górze.

Chcemy by w naszej szkole realizacja zaprojektowanych działań przyniosła:

  • podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów poprzez kursy, szkolenia, warsztaty, zajęcia dodatkowe, praktyki i staże;
  • doskonalenia umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli zawodu
    i instruktorów praktycznej nauki zawodu poprzez studia podyplomowe, kursy kwalifikacyjne a także szkolenia, praktyki i staże;
  • modernizację procesu kształcenia poprzez wyposażenie i doposażenie pracowni i warsztatów szkolnych;
  • lepszą współpracę z otoczeniem społecznym i biznesowym.

Planowane w naszej szkole doskonalenie nauczycieli obejmuje:

  1. Warsztaty – profesjonalny nauczyciel „Dekoracje i cukiernictwo”
  2. Warsztaty gastronomiczne „Kuchnie świata”

Planowane dodatkowe kształcenie uczniów w Zasadniczej Szkole Zawodowej im. H. CH. Andersena obejmuje:

  1. Warsztaty SLOW Food
  2. Warsztaty FAST Food
  3. Warsztaty FAST Food Burgery
  4. Analiza i wytwarzanie żywności

Liderem projektu wartego bez mała 40 milionów złotych jest Miasto Zielona Góra natomiast jego partnerami są:

  • Park Naukowo- Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego sp. z o.o.
  • Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa w Gorzowie Wlkp.
  • Zakład Doskonalenia Zawodowego w Zielonej Górze
  • Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego sp. z o.o. w Zielonej Górze
  • Izba Rzemieślnicza i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze
  • Stowarzyszenia Przyjaciół Wojewódzkiego Ośrodka Dokształcania Zawodowego.

Doradcą zawodowym w naszej szkole jest:
Agnieszka Skórzewska
z którą można kontaktować się za pośrednictwem koordynatora szkolnego projektu – Sławomiry Daleckiej.

Regulamin projektu dostępny jest w poniższym linku:
Regulamin projektu

Dokumenty do pobrania:

  1. Formularz zgłoszenia dla nauczyciela
  2. Formularz zgłoszenia dla ucznia
  3. Deklaracja uczestnictwa w projekcie
  4. Dane osobowe nauczyciela
  5. Dane osobowe ucznia
  6. Oświadczenie uczestnika projektu
  7. Oświadczenie o rezygnacji z uczestnictwa w projekcie
  8. Ankieta ex-ante-dla ucznia
  9. Ankieta ex-post-dla ucznia

W dniach 12 – 13 lutego 2019 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze uczniowie Szkoły Branżowej I stopnia w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Zielonej Górze wzięli udział w TARGACH EDUKACYJNO-ZAWODOWYCH. Organizatorami targów było Miasto Zielona Góra oraz Powiatowe Centrum Doradztwa Zawodowego

Działania w I półroczu 2021 roku