Biblioteka zaprasza!

Witam w roku szkolnym 2020/21!

Godziny pracy biblioteki:

Poniedziałek       7.45 – 12.45
Wtorek                 7.45 – 14.15
Środa                    7.45 – 11.45 12.45 -14.15
Czwartek             7.45 – 14.15
Piątek                   7.45 – 14.15

W roku szkolnym 2020/21 zmieniamy nieco zasady pracy biblioteki. Osoby przebywające w bibliotece muszą mieć zakryte usta i nos, jednocześnie w pomieszczeniu mogą przebywać 2 osoby. Nie ma wolnego dostępu do półek – książki podaje bibliotekarz. Jestem cały czas do Waszej dyspozycji. Jeżeli ktoś potrzebuje wypożyczyć książkę, lekturę może sprawdzić jej dostępność w katalogu i zgłosić zapotrzebowanie na adres owsinska@zss1.strefa.pl. Następnego dnia będzie można odebrać wybraną książkę. W bibliotece znajduje się obecnie pudło do zwrotu książek – podlegają one 2-dniowej kwarantannie. Na razie nie ma możliwości korzystania z czytelni i komputerów.

KAŻDY MOŻE SPRAWDZIĆ JAKIE KSIĄŻKI MAMY W BIBLIOTECE I CZY SĄ AKURAT DOSTĘPNE KORZYSTAJĄC Z KATALOGU NA STRONIEKLIKNIJ

Przypominam, że w Internecie są strony, z których można ściągać książki legalnie za darmo, księgarnie też oferują często e-booki darmowe lub w bardzo promocyjnych cenach. Propozycje stron, na których można znaleźć takie książki to np.: wolnelektury.pl, lektury.gov.pl, publio.pl, woblink.com, virtualo.pl, legimi.pl, empik.com. Empik proponuje obecnie Empik Premium za darmo 60 dni z tysiącami audio- i  e-booków.

Każdy z was może czytać lub słuchać książki na ekranach swoich smartfonów, tabletów, komputerów. Wiele księgarni internetowych udostępnia za darmo lektury i książki dla dzieci do pobrania. Na lekcjach w bibliotece często pokazywałam Wam jak z nich korzystać i jakie możliwości daje e-book czyli książka elektroniczna oraz audiobook, czyli książka do słuchania.

AUDIOBOOKI –

Polecam strony, na których możecie posłuchać ciekawe książki:

Polska-Poezja.pl  Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.

Spotify to serwis umożliwiający słuchanie nieprzebranej liczby piosenek, audycji, podcastów itp. W wersji płatnej oferuje oczywiście znacznie więcej, jednak także wersja bezpłatna uprawnia do dużego wyboru bajek, legend i opowiadań dla dzieci. Wymaga rejestracji. Aplikacja jest dostępna na urządzeniach mobilnych i komputerach.

Audio-Bajki.pl Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.

Bajkowisko.pl Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale  YouTube.

Polskie Radio Dzieciom Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności  logowania.


wiosna 2020

Darmowa książka elektroniczna o koronawirusie dla dzieci od Wydawnictwa Olesiejuk – polecamy! Książka jest dla dzieci i dla tych, którzy potrzebują wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały  czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec. https://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wiadomosci/czytaj/darmowa-ksiazka-elektroniczna-o-koronawirusie-dla-dzieci/

 Propozycje zajęć i zabaw z dziećmi dla rodziców umieszczone są na wielu stronach internetowych.  

Fundacja Cała Polska Czyta Dzieciom poleca:  https://calapolskaczytadzieciom.pl/aktualnosci/madrze-razem-w-domu/

Jak wytłumaczyć dziecku dlaczego musimy zostać w domach? Propozycja dla rodziców to np. bajka terapeutyczna „Jeżyk Bartek zostaje w domu“ – do pobrania na stronie dzieciecapsychologia.pl

Bajka o złym królu wirusie i dobrej kwarantannie napisana przez psycholożkę, Dorotę Bródkę. Dostępna jako ebook w formacie PDF i w formie audiobooka.

Cała Polska Czyta Dzieciom proponuje zabawy ze słowami: https://calapolskaczytadzieciom.pl/dla-rodzicow/o-czytaniu/cykl-ukryte-slowa/

Dzień Dziecka w bibliotece. Co roku różne biblioteki przygotowują atrakcje z okazji Dnia Dziecka – w tym roku tylko wirtualnie. Zapraszam do odwiedzenia strony fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom, która przygotowała dla was wiele atrakcji https://calapolskaczytadzieciom.pl/aktualnosci/program-xix-ogolnopolskiego-tygodnia-czytania-dzieciom/

Zapraszam do odwiedzania strony Biblioteki Wojewódzkiej – zobaczcie jakie wydarzenia online wam proponuje: http://www.wimbp.zgora.pl/  Warto też zajrzeć do Biblioteki Pana Kleksa – możecie obejrzeć tam wirtualnie wystawę prac uczniów z naszej szkoły, posłuchać przygód Pippi Pończoszanki lub spróbować potraw przygotowanych przez Cecylkę Knedelek…   https://www.facebook.com/biblioteka.kleksa/

8-15 maja – Tydzień Bibliotek pod hasłem – „Zasmakuj w bibliotece”

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i zawodu bibliotekarza, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja odbywa się zawsze w maju i ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz pokazania roli zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

 Dlaczego „Zasmakuj w bibliotece”? – bo książką warto się delektować, smakować słowa, ciągle i wciąż od nowa. „Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w Bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy”.

A może weźmiecie dosłownie tytuł tegorocznego Tygodnia Bibliotek i zasmakujecie … w kuchni. Przejrzyjcie książki kucharskie, które macie w domu. Może coś was zainspiruje do wykonania ciekawej potrawy…  A jak zachować się przy stole? Poszukajcie w sieci. Przykładowa inspiracja to np. taka książka http://lustrobiblioteki.pl/2019/03/sztucce-w-ruch/

Zapraszam wszystkich do biblioteki szkolnej. Biblioteka to przede wszystkim miejsce, gdzie wypożycza się książki, ale nie tylko. Obecnie biblioteka to także szkolne centrum dydaktyczne. Można tu uczyć się lub bawić przy komputerze, obejrzeć film, posłuchać muzyki.

Biblioteka szkolna ułatwia naukę i pozwala miło spędzić czas.

ZASOBY BIBLIOTEKI

Zasoby biblioteki dostosowane są do potrzeb i oczekiwań wszystkich użytkowników, zarówno uczniów, jak i pracowników Szkoły. Korzystają z nich także rodzice naszych uczniów.

Biblioteka szkolna mieszcząca się w sali 38 jest pracownią międzyprzedmiotową i szkolnym Multimedialnym Centrum Informacyjnym. Nasze zbiory liczą ponad 5000 książek, mamy też 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

Biblioteka gromadzi:

 • encyklopedie, słowniki  i książki  popularno – naukowe,
 • literaturę piękną,
 • lektury,
 • bajki, baśnie i in. książki dla dzieci,
 • wydawnictwa multimedialne, audiobooki,
 • księgozbiór metodyczny i pedagogiczny, głównie dotyczący problematyki pedagogiki specjalnej.

Zbiory biblioteczne opracowane są komputerowo. W naszej bibliotece zastosowano system informatyczny MOL NET +.  KAŻDY MOŻE SPRAWDZIĆ JAKIE KSIĄŻKI SĄ W BIBLIOTECE I CZY MOŻNA JE WYPOŻYCZYĆ KORZYSTAJĄC Z KATALOGU NA STRONIE – KLIKNIJ

Zasady korzystania z biblioteki określają statut szkoły i regulamin biblioteki.

REGULAMIN KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI

 1. Biblioteka jest interdyscyplinarną pracownią szkolną, gdzie prowadzi się lekcje z wykorzystaniem zbiorów i wyposażenia biblioteki, jest miejscem pracy umysłowej i zaspokajania zainteresowań.
 2. Z biblioteki szkolnej mogą bezpłatnie korzystać uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów.
 3. Czytelnicy mają wolny dostęp do półek.
 4. Biblioteka udostępnia swoje zbiory zgodnie z kalendarzem pracy szkoły, jest czynna codziennie, 30 godzin w tygodniu.
 5. Księgozbiór podręczny (słowniki, encyklopedie, leksykony, wydawnictwa albumowe) udostępnia się tylko w bibliotece (czytelni). Czytelnia jest miejscem cichej pracy, samokształcenia uczniów i nauczycieli.
 6. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki na okres dwóch tygodni; za zgodą bibliotekarza istnieje możliwość przedłużenia okresu wypożyczenia oraz wypożyczenia jednorazowo większej ilości książek.
 7. Zauważone przy wypożyczeniu uszkodzenia należy niezwłocznie zgłosić bibliotekarzowi.
 8. Użytkownicy zobowiązani są do dbałości o wypożyczone książki, poszanowania sprzętu i wyposażenia biblioteki.
 9. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki, czasopisma, płyty CD lub innego nośnika informacji, czytelnik zobowiązany jest do odkupienia takiej samej pozycji lub innej, podobnej wskazanej przez bibliotekarza.
 10. W bibliotece należy zachować ciszę.
 11. Obowiązuje zakaz spożywania posiłków, picia napojów oraz korzystania z telefonów komórkowych.
 12. Każdy użytkownik biblioteki zobowiązany jest zapoznać się z regulaminem biblioteki i przestrzegać go.
 13. Wszystkie wypożyczone książki powinny być zwrócone do biblioteki na dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego.

REGULAMIN KORZYSTANIA Z KOMPUTERÓW

 1. Stanowiska komputerowe w bibliotece służą do:
 • korzystania z Internetu jako źródła informacji gromadzonych w celach edukacyjnych,
 • przeglądania edukacyjnych programów multimedialnych,
 • przygotowywania prac z wykorzystaniem oprogramowania zainstalowanego na komputerach.
 1. Z komputera mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły na zasadach określonych w regulaminie.
 2. Użytkownik powinien posiadać elementarną znajomość obsługi komputera i oprogramowania.
 3. Przy stanowisku mogą przebywać jednocześnie 2 osoby, pracujące w ciszy.
 4. Na pracę przy komputerze potrzebna jest zgoda nauczyciela bibliotekarza.
 5. Użytkownik ma obowiązek:
 • informować bibliotekarza o nieprawidłowym działaniu komputera i innych urządzeń technicznych,
 • zachować ciszę i nie zakłócać pracy innym użytkownikom,
 • uzyskać zgodę na korzystanie z własnych nośników informacji,
 • stosować się do poleceń bibliotekarza.

7. Nie wolno:

 • instalować własnych programów i dokonywać zmian w oprogramowaniu i ustawieniach komputera,
 • włączać i wyłączać urządzeń do sieci elektrycznej bez zgody bibliotekarza,
 • wykorzystywać oprogramowanie do celów komercyjnych, naruszających godność innych osób oraz niezgodnych z prawem.
 1. Za mechaniczne uszkodzenie sprzętu komputerowego odpowiedzialność finansową ponosi użytkownik. Jeśli jest niepełnoletni wówczas odpowiedzialność ponoszą rodzice.
 2. W przypadku stwierdzenia naruszenia obowiązujących zasad, nauczyciel bibliotekarz ma prawo do natychmiastowego przerwania pracy użytkownika i zakazu korzystania z komputera w określonym przez bibliotekarza czasie.

 

Witamy w roku szkolnym 2019/2020

Uczniowie klas Przysposobienia do Pracy biorą udział w nowym projekcie – Eko Dyskusyjny Klub Książki. Filia nr 1 WiMBP przy ul. Ptasiej zaprosiła nas na zajęcia pod hasłem Czytaj książki i uratuj świat. Czytamy, dyskutujemy, tworzymy – czyli dowiadujemy się o ważnych problemach dzisiejszego świata i zastanawiamy się, jak my, każdy z nas może pomóc. Na zajęciach 21 lutego rozmawialiśmy o zaśmiecaniu Ziemi plastikiem.

 W tym semestrze razem z uczniami SP realizujemy kolejny projekt z cyklu  „Bliskie    spotkania z książką i biblioteką”-                Poznajemy świat z Bolkiem i Lolkiem.

Bolek i Lolek – to dwaj tytułowi bohaterowie popularnego serialu  animowanego dla dzieci, jedni z waszych ulubionych bohaterów bajek. Pomysłodawcą i twórcą całej serii oraz współautorem projektów plastycznych był Władysław Nehrebecki. Wszystkie filmy z Bolkiem i Lolkiem powstały w Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Filmy z przygodami niezapomnianego duetu od lat chętnie oglądają kolejne pokolenia dzieci. Myślę, że wy również doskonale ich znacie.

Obecnie Bolek i Lolek pojawiają się często w wielu książeczkach, kolorowankach, grach i programach komputerowych. Produkowano również dużą ilość zabawek: figurki, pocztówki, gry zręcznościowe, układanki z klocków… W bibliotekach można wypożyczyć wiele książeczek z ich nowymi przygodami.

    Zapraszam do czytania i oglądania przygód Bolka i Lolka!

17 stycznia odbyło się podsumowanie działań związanych z projektem „Poznajemy świat z Bolkiem i Lolkiem”. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy gości z Liceum Ogólnokształcącego nr 5. Uczennice – harcerki przedstawiły nam fragment przygód Bolka i Lolka, którzy postanowili zostać harcerzami. Bawiliśmy się wspaniale, ruszyliśmy w podróż po świecie i zgadywaliśmy, jakie zwierzęta mogli spotkać nasi bohaterowie. Podsumowaliśmy też konkurs plastyczny i wręczyliśmy nagrody za piękne portrety Bolka i Lolka.

 

Uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.

25 października zapraszamy do biblioteki na imprezę dla nowych uczniów naszej szkoły –  uroczyste pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki.

Aby stać się pełnoprawnym czytelnikiem uczniowie klas I i II  zostali poddani małemu egzaminowi wiedzy, jak zachować się w bibliotece i jak szanować książki.

Nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie:

My uczniowie pierwszej klasy
Uroczyście przyrzekamy
Że będziemy kochać książki
Krzywdy zrobić im nie damy.
Rad i mądrości z książek
Będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielka powagą
Przyrzekamy!

Wycieczka do WiMBP – filia dla dzieci Biblioteka Pana Kleksa.

18 października uczniowie klas II i III wzięli udział w wycieczce do filii dla dzieci Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Braliśmy udział w zajęciach czytelniczych, zwiedzaliśmy Bibliotekę Pana Kleksa. Wysłuchaliśmy jednej z przygód Bolka i Lolka a potem stworzyliśmy książkę  wg kolejności wydarzeń  tego opowiadania. Wycieczkę zorganizowała pani B.Stępień-Drzazga.

 

Rok szkolny 2018/2019!

W drugim semestrze planujemy realizację kolejnych projektów czytelniczych, związanych z poznawaniem literatury dla dzieci i młodzieży.

Klasy VII-VIII i III gimnazjum bliżej zapoznają się z polskimi baśniami i legendami.

Podsumowanie realizacji projektu – prezentacje i konkurs wiedzy o polskich legendach odbyło się 10 czerwca.

Starsi uczniowie klas „lekko” zapoznają się z książkami, które opowiadają o podróżach po świecie. W czasie realizacji projektu uczniowie brali udział w zajęciach w bibliotece szkolnej, słuchali fragmentów książek, oglądali albumy i atlasy. Przy okazji czytania książek m.in. z przygodami Neli – małej reporterki, Centkiewiczów i in. poznawali różne ciekawe miejsca na świecie – żyjące tam zwierzęta i rośliny. Odbyły się też wycieczki do innych bibliotek – WiMBP im. C. Norwida, PBW i Mediateki.  Podsumowaniem były prezentacje i konkurs wiedzy, podczas których każda klasa wykazywała się poznanymi wiadomościami o kontynentach.

Uczniowie szkoły branżowej  pracowali nad drugą edycją tworzenia książki kucharskiej „Kucharz poleca”. Klasa uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych – uczniowie przypominali sobie m.in., jak zbudowana jest książka kucharska i jak pisać recenzje książek. Brali też udział w warsztatach kulinarnych, podczas których poznawali nowe przepisy.
W czasie zajęć komputerowych uczniowie stworzyli strony z przepisami i zdjęciami potraw oraz złożyli egzemplarze książki.
12 czerwca odbyła się uroczysta promocja książki „Kucharz poleca”, połączona z degustacją potraw polecanych w książce.

 

 

 

 

 

 

Wycieczka do PBW

3 czerwca klasy V-VI brały udział w wyjściu do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Zielonej Górze. Myśl przewodnia spotkania to zagrożenia internetowe – pani Bernadeta Opic, nauczyciel bibliotekarz Ośrodka Wychowawczego w Babimoście zaprezentowała efekty swojej pracy z wychowankami. Obejrzeliśmy inscenizację o bezpieczeństwie w sieci „Czerwony Kapturek szuka księcia”, która wszystkim bardzo się podobała. Uczniowie zwiedzili też bibliotekę i obejrzeli zbiory czytelni PBW.

Dni Patrona

Jak co roku -początek kwietnia w naszej szkole kojarzy się z obchodami Dni Patrona – H.Ch. Andersena. A w bibliotece odbywa się wtedy Maraton czytania baśni – Andersen Non stop. W tym roku oprócz nauczycieli, uczniów, baśnie Andersena czytali nam zaproszeni goście – uczniowie V LO razem z nauczycielem bibliotekarzem R. Bielerzewską.

 

W tym semestrze razem z uczniami SP realizujemy projekt „Bliskie spotkania z książką i biblioteką”- Poznajemy świat z Reksiem. 

Razem będziemy poznawać  kolejnego legendarnego bohatera bajek dla dzieci – sympatycznego pieska Reksia!
Zabawne perypetie tego przemiłego kundelka od lat bawią i śmieszą dzieci. Reksio potrafi wcielić się w każdą postać. Poznajemy go jako przyjaciela wszystkich, opiekuna chorego przyjaciela, rozjemcę zwaśnionych zwierząt. Na przykładzie Reksia dowiemy się jak zachować się w różnych sytuacjach. Te i wiele innych pouczających przygód zapewnią dzieciom rozrywkę i pozwolą mile spędzić czas. Reksio jest bardzo lubiany przez dzieci. Ogłaszamy konkurs plastyczny – „Galeria portretów Reksia i jego przyjaciół”. Planujemy też wiele ciekawych zajęć i zabaw oraz wycieczek do bibliotek.

Podsumowaniem projektu była szkolna impreza integracyjna, na której tradycyjnie już gośćmi byli uczniowie V LO, którzy w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przedstawili nam jedno z opowiadań o przygodach Reksia. Spotkanie odbyło się 1.02.2019 r. Dzieci przyniosły i prezentowały swoje ulubione pluszaki – pieski i inne zwierzątka, odpowiadały na pytania sprawdzające znajomość bohaterów książki, brały udział w tematycznych zabawach muzyczno-ruchowych.

Rok szkolny 2017/18

Projekty edukacyjne

W tym roku realizujemy kilka projektów czytelniczych.

Szkoła podstawowa uczestniczy w projekcie pod hasłem „Bliskie spotkania z książką i biblioteką” –
POZNAJEMY ŚWIAT Z MISIEM USZATKIEM

Uczniowie szkoły podstawowej zapoznają się z  literacką postacią Misia Uszatka.  To ulubiony bohater wielu dzieci, a dzięki filmowym dobranockom Miś Uszatek wciąż cieszy się sympatią kolejnych pokoleń najmłodszych widzów.

Miś Uszatek obchodzi w tym roku 60. urodziny!

Postać Misia Uszatka po raz pierwszy pojawiła się w opowiadaniach publikowanych w czasopiśmie dla najmłodszych „Miś” w 1957 roku.  Imię Uszatka wybrały w konkursie dzieci. Postać stworzyli pisarz Czesław Janczarski oraz ilustrator Zbigniew Rychlicki. Od tamtej pory pocieszny miś towarzyszył dzieciom z całej Polski – jego imieniem nazywano m.in. przedszkola. Szybko jednak okazało się, że stał się także gwiazdą filmową! W 1975 roku łódzki Se-ma-for rozpoczął produkcję lalkowego serialu, który do 1987 roku liczył 104 odcinki i cieszył się ogromną popularnością wśród dzieci. Przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi stoi wdzięczny pomnik Misia.

Bierzemy udział w zajęciach czytelniczych w bibliotece i w klasach, wychodziliśmy na wycieczki do filii WiMBP im. Norwida, m.in. na spotkanie z autorką książek dla dzieci R. Piątkowską. Ogłoszono konkurs plastyczny z bohaterami książek o Misiu Uszatku. Podsumowaniem projektu była zabawa integracyjna, powiązana ze Światowym Dniem Pluszowego Misia. Zaproszonymi gośćmi byli uczniowie VLO, którzy przedstawili nam jedno z opowiadań o Uszatku.

Zapraszamy do Galerii szkolnej na wystawę prac plastycznych  – Galeria portretów Misia Uszatka i jego przyjaciół!

 

 

 

 

Uczniowie SP uczestniczyli w projekcie edukacyjnym JESTEM CZYTELNIKIEM – POZNAJEMY KSIĄŻKI O ZWIERZĘTACH.

Uczniowie poznawali autorów książek o zwierzętach, przypominali sobie wiadomości o budowie książki i zasadach korzystania z biblioteki. Ulubioną autorką książek o różnych zwierzątkach jest obecnie Holly Webb – brytyjska pisarka, która stworzyła serię Zaopiekuj się mną. Omawialiśmy też lektury – „Lassie wróć” i „O psie, który jeździł koleją”. Uczniowie przygotowali prezentacje swoich ulubionych zwierząt i brali udział w konkursie wiedzy o zwierzętach domowych.

Uczniowie ZSZ realizowali czytelniczy projekt edukacyjny „KUCHARZ POLECA- tworzymy klasową książkę kucharską”.

Uczniowie biorą udział w warsztatach kulinarnych i szkoleniach w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra – projekty realizowane poza formułą ZIT”. Po zajęciach w zielonogórskim studio kulinarnym Look&Cook postanowili polecić nam wiele ciekawych, przepysznych pomysłów na dania z różnych stron świata.  W maju, w czasie  trwania Tygodnia Bibliotek 2018 odbyła się promocja książki „Kucharz poleca”.

12 maja 2018 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbyła się kolejna edycja Bibliotekarskiego Festiwalu Kulinarnego. Po raz dziewiąty PBW w Zielonej Górze razem z Kołem SBP zorganizowały ucztę, dla zgromadzonych w Sali Wykładowej Biblioteki smakoszy. Tegoroczna kulinarna impreza, odbywała się pod hasłem „(Do)wolność gotowania”.
W ramach promocji książki kucharskiej „Kucharz poleca”, która powstała w czasie realizacji projektu czytelniczego, zorganizowałam stanowisko konkursowe ze słodkimi wypiekami przygotowanymi przez uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Więcej na stronie PBW –  https://www.pbw.zgora.pl/pbw/node/340

JESTEM CZYTELNIKIEM – POZNAJEMY KSIĄŻKI PODRÓŻNICZE

– to projekt edukacyjny kierowany do uczniów gimnazjum i klasy VII. Przy okazji czytania książek m.in. z przygodami Neli reporterki poznawaliśmy różne ciekawe miejsca na świecie – żyjące tam zwierzęta i rośliny. Na zakończenie działań każda klasa przygotowała plakat – prezentację wybranego rejonu świata oraz wykazywała się poznanymi wiadomościami podczas konkursu wiedzy o kontynentach.

            

DNI PARTONA – KWIECIEŃ 2018

W czasie obchodów Dni Patrona w bibliotece szkolnej zorganizowano doroczny Maraton czytania baśni „Andersen non-stop”. Baśnie Andersena czytali nauczyciele, uczniowie, rodzice bez przerwy od 9 do 14. Słuchaliśmy też audiobooki i słuchowiska.

NPRC

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej.  W działaniach promujących NPRC i czytelnictwo dzieci i młodzieży bierze udział cała szkoła – nie tylko bibliotekarz, ale też nauczyciele i rodzice. Realizujemy liczne działania: projekty, imprezy czytelnicze, konkursy, wycieczki do bibliotek publicznych i in.
Zakupiliśmy już nowe książki, starając się  dobrać jak najciekawsze i najlepsze dla każdego ucznia – i tego, który dopiero zaczyna przygodę z czytaniem, i dla starszych uczniów.

NOWOŚCI WYDAWNICZE

Zapraszamy wszystkich do szkolnej biblioteki!
Czekają tam na Was setki nowych książek!

Z nowych książek stworzyliśmy świąteczną choinkę!

A jest to tyko część książek, które wzbogaciły naszą bibliotekę.